İPUCU Backlink stratejilerinizde "rel="sponsored"" etiketini kullanıyor musunuz?

Evren Erkan

WISESOFT
Developer
Ticaret Hacmi:
0 / 0 / 0
Web
www.wisesoft.com.tr
"rel="sponsored"" etiketi, SEO (Search Engine Optimization) alanında önemli bir rol oynayan bir HTML etiketidir. Bu etiket, web sayfalarındaki bağlantıları tanımlamak ve bu bağlantıların sponsorlu veya reklam niteliğinde olduğunu belirtmek için kullanılır.
Bu etiketin kullanımı, backlink çalışmalarında özellikle dikkate alınır. Kendi deneyimlerime göre, 2021'den itibaren farklı projelerde "dofollow" ve "nofollow" bağlantılarının yanı sıra "sponsored" etiketini dengeli bir şekilde kullanmanın olumlu etkileri olduğunu söyleyebilirim. Bu deneyimlerim, SEO stratejilerimde çeşitliliği ve doğallığı korumanın önemli olduğunu göstermektedir.
Dofollow bağlantılarına fazla yoğunlaşmanın, arama motorlarının dikkatini çekebileceğini ve olumsuz sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorum. Bu durumu, "hakemi yanıltmaya yönelik bir hareketten sarı kart" ile benzetiyorum. Bu nedenle, içeriklerin doğal ve uygun görünmesini sağlamak amacıyla backlink çalışmalarında "sponsored" etiketi kullanmanın avantajlı olduğunu düşünüyorum.
Örneğin, alakasız bir siteden aldığınız ancak sponsorlu bir bağlantı olduğu açıkça görülen footer linkler veya "sponsored" etiketi taşıyan tanıtım yazılarından gelen backlinkler, bu stratejinin etkili olduğunu gösterebilir. Ayrıca, bazı büyük sitelerin dofollow bağlantı verme konusunda çekinceli davrandığını düşünerek, onlardan "sponsored" bağlantılar alarak hem onların hoşnutluğunu kazanabilir hem de SEO stratejilerinizi destekleyebilirsiniz.
Elbette, herkesin deneyimleri farklı olabilir ve bu konuda farklı görüşler ortaya çıkabilir. Ancak bu tür konuların tartışılması ve bilgi paylaşımı, SEO topluluğunun gelişimine katkı sağlar. Bu nedenle, deneyimlerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak önemlidir ve yorumlarınızı beklerim :)

Üst Alt